Galatasaray’da Dursun Özbek’in rakibi Süheyl Batum!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile son anda adaylığını açıklayan Süheyl Batum, 25 Mayıs’ta yapılacak başkanlık seçimi için listesini Divan Kurulu’na teslim etti.

Yönetim kurulu üye adaylarıyla birlikte RAMS Park’a gelen Özbek, seçim dönemlerinin Galatasaray için bayram dönemi olduğuna işaret ederek, “Galatasaray’ın demokratik geleneği çerçevesinde çok adaylı bir seçim her zaman Galatasaray açısından en önemli husustur. Herkes Galatasaray sevdalısı. Şampiyonluk döneminde konsantrasyonumuzun bozulmaması ve önemli hedefimizin şampiyon bitirmek olduğunu düşünüyorum. Mayıslar bizimdir” dedi.

Sportif AŞ’de görev dağılımının seçimden sonra olduğunu belirten Başkan Özbek, “Hiç kimse Galatasaray sevdasının önüne geçemez. Bütün kurullar seçim sonrası teşkil edecek” ifadesini kullandı.

Yönetim kurulu listesini Divan Kurulu’na teslim eden Süheyl Batum da, iki eski başkana vurgu yaptı. Batum, “Alp Yalman disiplin kurulu başkanı olarak listemizde yer almıştır. Ünal Aysal da seçimi kazandığımız takdirde Sportif A.Ş.’nin başında bizle yola devam edecektir” dedi.

Batum şöyle devam etti:

“Dursun Özbek daha önce Riva’yı Galatasaray’ı büyük bir zarara uğratarak Galatasaray’ın geleceğini karartmıştır. Riva’da yaptığını Florya’da yapmasına asla izin vermeyeceğiz ve Galatasaray’ın geleceği için adayız. Biz Galatasaray’ın değerleri, bağımsızlığı, demokrasisi ve itibarı için adayız. Biz varız birlikte Galatasarayız.”

TİMUR KİMİN YANINDA

Galatasaray’da yönetim listelerinin açıklanmasından sonra en çok merak edilen konuların başında Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un tavrı olacak.

Geçen sezon yaşanan şampiyonlukta ve bu sezonki başarılı tabloda büyük katkısı olduğu belirtilen ve sarı-kırmızılılar tarafından çok sevilen Timur’un, yeni dönemde devam etmesine düşük ihtimal verilirken, seçimde alacağı pozisyon beklenecek. Timur’un, Başkan Dursun Özbek’e mi yoksa Süheyl Batum grubuna mı destek vereceği, camiada en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Galatasaray’da özellikle genç üyeler üzerinde etkisi olan Erden Timur’un, şampiyonluğun gelmesi durumunda elinin güçleneceği ve yönetime girmese bile katkı sağlayacağı ismin önemli bir güç kazanacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x